قبل از انتخاب رنگ مناسب در خرید روتختی ، شما باید بدانید که استایل تخت و اتاق‌خواب شما به چه شکل است. نکته‌ای که اکثر نوعروسانی که به دنبال خرید روتختی عروس و جهیزیه خود هستند به آن توجه نمی‌کنند. اگر شما تنها بر اساس رنگ موردعلاقه‌تان به دنبال خرید روتختي باشید ممکن است درنهایت روتختی خریداری‌شده،‌ اصلاً مناسب تخت و خواب شما نباشد. روتختی مدل‌های مختلفی دارد که هرکدام دارای طیف رنگی گسترده‌ای هستند. پس شما اگر بدانید که یک روتختي شیک و مجللی می‌خواهید و رنگ موردعلاقه شما بنفش است، می‌توانید به‌راحتی انتخاب کنید. اما اگر رنگ موردعلاقه خود را ندانید، ممکن است در انتهای خرید روتختی، چیزی خریده باشید که اصلاً به اتاق شما نمی‌آید و همچنین ممکن است موقع انتخاب بین مدل‌های مختلف گیج شوید. از طرفی با انتخاب مدل روتختی، شما می‌دانید که چند روبالشی ، ملحفه ، کوسَن و متعلقات دیگر هم خواهید داشت و از آن‌ها می‌توانید برای زیباتر شدن ترکیب رنگ استفاده کنید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی این سردرگمی‌های شما را هنگام خرید روتختی از بین ببریم!!

1.      ترکیب رنگ اتاق خواب و روتختی خود را انتخاب کنید.

نکته ویژه خرید رو تختی عروس: تکنیک ساخت پلت رنگ با استفاده از عکس موردعلاقه شما

اگر پلت رنگی موردعلاقه خود را بسازید کار برای شما بسیار آسان خواهد شد. اجازه بدهید به شما 2 راه‌حل معرفی کنیم:

  • ساخت پلت رنگ بر اساس رنگ موردعلاقه: فرض کنیم رنگ موردعلاقه شما قرمز است اما تخت شما سفید رنگ است و دیوار اتاق خواب شما رنگ کرم دارد. درنتیجه پلت رنگی شما ترکیبی از این 3 رنگ و 2 رنگ تکمیلی دیگر خواهد بود، درحالی‌که رنگ اصلی آن قرمز است و رنگ‌های دیگر به خنثی شدن تندی رنگ قرمز کمک خواهد کرد.
  • ساخت پلت رنگی بر اساس عکس موردعلاقه شما: اگر عکسی را دیده و ترکیب رنگ آن را دوست داشته‌اید، می‌توانید با استفاده از سایت‌هایی مثل color generator رنگ های آن را تفکیک کنید.

نتیجه این 2 تکنیک این خواهد بود که شما می‌دانید که می‌خواهید روتختی شما چه ترکیب رنگی داشته باشد و این ترکیب رنگ به دکور اتاق خواب شما می‌آید. در نتیجه وقتی به سایت‌های فروش روتختی با تنوع بسیار بالا مثل وبسایت داتیس سر می‌زنید به‌راحتی بهترین انتخاب را خواهید داشت. حتی اگر فکر می‌کنید که نمی‌دانید چه رنگی نیاز دارید به‌راحتی می‌توانید از پشتیبان‌های این وبسایت کمک بگیرید و با آن‌ها تماس برقرار کنید.

2.      انتخاب بین روتختی تک رنگ یا طرح دار

روتختی تک رنگ می‌تواند اتاق شما را مثل اتاق‌های یک هتل شیک و ساده نشان دهد. رنگ‌های ساده و خنثی می‌توانند اتاق خواب شما را به مکانی آرامش‌بخش تبدیل کنند. برای جلوگیری از یکنواختی رنگ می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر و روشن‌تر از رنگ اصلی هم استفاده کنید. از این رنگ های تیره‌تر و روشن‌تر می‌توانید در روبالشی‌ها و کوسن‌های روتختی خود استفاده کنید.

روتختی‌های طرح دار هم مزایای خاص خود را دارند. از رنگ های متنوع آن‌ها می‌توانید برای هماهنگی روتختی خود با دکور اتاق‌خوابتان استفاده کنید. نکته ویژه روتختی عروس‌ها این است که اگر روتختی طرح دار انتخاب می‌کنید باید بدانید که اگر رنگ های خیلی تند انتخاب کنید می‌توانید با کوسن های تک رنگی که رنگ ساده و مات دارند و همچنین برای جلوگیری از خسته شدن چشم کاربرد دارند، استفاده کنید.

3.      هنگام خرید روتختی به جنس آن دقت کنید.

انتخاب جنس روتختی به دکور و استایل اتاق خواب شما برمی‌گردد. زمانی که رنگ و طرح روتختی خود را انتخاب کردید از اهمیت دادن به جنس روتختی غافل نشوید. روتختی های براق معمولاً رسمی‌تر هستند و روتختی های کتان و نخی ساده‌تر هستند. روتختی های براق می‌توانند در تاریکی بدرخشند و فضای زیبایی در شب بسازند. مخمل، انتخابی مجلل است که بیشتر برای اتاق‌هایی با فضای تیره توصیه می‌شود و با جذب نور اضافی، اتاق را تاریک‌تر می‌کند. از روتختی های بافته‌شده در یک رنگ استفاده کنید و رنگ های تیره‌تر و روشن‌تر را با روبالشی و کوسن به آن اضافه کنید.

نکته ویژه روتختی عروس: قبل از انتخاب جنس روتختی اعم از ساتن، کتان، مخمل و ... دکور اتاق خود و مدل تخت خود را در نظر بگیرید.

4.      روتختی شما باید مطابق سلیقه شما باشد.

انتخاب یک ست روتختی شامل ملحفه، لحاف، روبالشی، کوسن و ... تقریباً راحت است. اما روتختی عروس می‌تواند پر از سلیقه خاص شخص باشد. می‌توانید برای دور تخت خود از پارچه‌های چین داده‌شده استفاده کنید. یا از انواع پارچه در دوخت روتختی خود استفاده کنید. روتختی های 40 تکه هم جزوی از گزینه‌های انتخابی شما هستند. کوسن های دست‌دوز می‌تواند روتختی شما را زیباتر کند. اگر فکر می‌کنید ست های آماده در بازار ساده هستند می‌توانید با اضافه کردن وسایلی که دوست دارید آن را تغییر دهید.

5.      به رنگ های مکمل و هم تناژ در هنگام خرید روتختی توجه کنید.

 با استفاده از رنگ های مکمل و هم تناژ می‌توانید روتختی خود را زیباتر کنید. از این رنگ‌ها می‌توانید برای هماهنگی عناصر روتختی خود استفاده کنید. منظور از عناصر همراه روتختی می‌تواند کوسن های تک رنگ یا طرح دار، پارچه‌های مخصوص دور تخت، پرده‌های دور تخت و بقیه موارد باشد. دلیل استفاده از این گزینه‌ها در رنگ های مختلف می‌تواند برای بیشتر نشان دادن یک رنگ خاص، یا تندتر و ملایم کردن رنگ اتاق باشد.

عمومی
عمومی


امتیاز دهی







نظرات

کلمات کلیدی
  • روتختی